Gminne ćwiczenia jednostek OSP
Dodane przez ospskrzeszew dnia November 03 2011 08:46:09
19 października w Zespole Szkół w Skrzeszewie przeprowadzono próbny alarm pożarowy. Pożar miał wybuchnąć w pracowni chemicznej. Przed strażakami stało zadanie nie tylko ugaszenia ognia, ale również odnalezienia i ewakuacji dwóch osób. Przebywający w szkole uczniowie, nauczyciele i pracownicy zostali ewakuowani na boisko szkole.
Treść rozszerzona
Wyposażeni w aparaty ochrony dróg oddechowych strażacy przeszukali pomieszczenia szkoły, z których wyprowadzili dwóch poszkodowanych uczniów, jednocześnie inni ratownicy w tym czasie prowadzili działania gaśnicze. Głównym założeniem ćwiczeń było, odnalezienie poszkodowanych oraz zapewnienie i pobór wody z rzeki w odległości około 500 m do budynku szkoły, możliwe dzięki nowym motopompom, które są na wyposażeniu jednostek OSP.

Przeprowadzenie ćwiczeń miało na celu sprawdzenie stanu sprzętu technicznego niezbędnego do podejmowania działań ratowniczo- gaśniczych, sprawność operacyjną i taktyczną, a także współdziałanie wszystkich jednostek OSP i PSP.

Na szczęście to tylko kolejny temat corocznych ćwiczeń jakie odbywają od wielu lat jednostki OSP na terenie gminy Repki.

Ćwiczenia obserwowali i nadzorowali strażacy z KP PSP w Sokołowie Podlaskim , Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP Krystyna Mikołajczuk- Bohowicz oraz młodzież i pracownicy szkoły. W ćwiczeniach udział wzięły wszystkie jednostki OSP działających na terenie gminy Repki.

foto: Repki.pl